Z ROZPRÁVKY DO ZÁBAVKY

Zábavný cyklus rozprávok pre deti aj dospelých! Kombinácia bábkového divadla s činohernými prvkami a prvkami tvorivej dramatiky, robia z týchto predstavení to najzábavnejšie, čo ste kedy videli! Z ROZPRÁVKY DO ZÁBAVKY! Deťom 3+ a celým rodinám!

SMIECH JE NAJLEPŠÍ LIEK – bábkové a činoherné divadlo

Autorská divadelná rozprávka s novými pesničkami pre deti a pre celé rodiny SMIECH JE NAJLEPŠÍ LIEK alebo Ako šašo kráľovstvo a princeznú zachránil z nového cyklu divadla ZáBáVKa „Z ROZPRÁVKY DO ZÁBAVKY“! Divadlo pre nás, pre vás, pre deti je o šašovi, ktorý zachráni princeznú a s jej rukou aj celé kráľovstvo.
Kombinované bábkové a činoherné divadelné predstavenie pre deti je vhodné do exteriéru aj interiéru hradných a škôlkarskych palácov. Diváci sa stávajú hýbateľmi aj ohýbateľmi stredovekého deja vymyslenej originálnej rozprávky a spoluzažívajú a spoluvedú bábkovú reprezentáciu hradného života. Jednoducho: SMIECH JE PREDSA NAJLEPŠÍ LIEK (aj v tých najhorších časoch!).

Hrajú a spievajú:
Zuzana Kolejáková, Vojtech Koleják a Ester Horváthová, a.h.
Scéna, koncept a réžia: Divadlo ZáBaVKa
Scenár a dramaturgia: Zuzana Kolejáková
Hudba: Andrea Bučková
Video: Matej Jančár
Predstavenie je vhodné pre deti od 3 rokov.
Vhodné pre akýkoľvek typ usadenia / ustátia, exteriér / interiér.
Vhodné pre 50 – 350 divákov.
Dĺžka predstavenia: 1×45 min. alebo 3×15 min.
Jednoduchá scéna, prenosná inštalácia, zvuk.

TRAILER PREDSTAVENIA Z BECKOVA

FOTOGALÉRIA A NOVINKY NA FB

MALÉ UPRATOVANIE

Divadlo ZáBaVKa, v spolupráci s divadlom Kusy cukru, pripravila pre deti aj ich rodičov interaktívnu divadelnú ZáBaVKu Malé upratovanie. Čarovný príbeh, pri ktorom sa rozvíja u detí fantázia a tvorivosť. Pred ich očami sa obyčajné veci( klobúk, koberec, štipce…) menia a ožívajú na netradičné (lastovičky, pes, slnko…).A tak sú deti nepriamo, ale za to spontánne, vtiahnuté do magického sveta fantázie. Tvorcovia predstavenia získali množstvo ocenení na domácich aj medzinárodných divadelných prehliadkach a hra Malé upratovanie bola pozitívne prijatá odborným i laickým publikom.

Hrá, prednáša a spieva: Zuzana Kolejáková
Hudba z CÉDEČKA PRE DETI: Andrea Bučková
Réžia: Peter Luptovský
Dĺžka predstavenia: cca. 30 min. + 15 min., predstavenie + interakcia
Veľkosť hracej plochy: cca. 3 x 3m
Predstavenie je určené pre: predškolský vek a prvý stupeň ZŠ

FOTOGALÉRIA NA FB ZBVK

VIDEO TRAILER MALÉ UPRATOVANIE

O SNOCH A STRATENÝCH TOPÁNKACH – Bábkové divadlo

Divadlo ZáBaVKa pripravilo pre všetky deti, kamarátov, rodičov bábkové divadlo – interaktívnu rozprávku (zábavku) – o hľadaní a nachádzaní strateného, o priateľstve pevnom ako šnúrky v topánkach. Ale čo keď sa topánky aj so šnúrkami stratia? Čo ak zablúdia na ulicu?

Inscenácia Divadla ZáBaVKa využíva prvky tvorivej dramatiky. Obyčajné veci ožívajú, získavajú ľudské vlastnosti, čo podporuje fantáziu a kognitívne a kombinačné schopnosti u deti predškolského a skorého školského veku. Deti sú vtiahnuté do magického sveta fantázie, v ktorom si môžu overiť získané znalosti a predovšetkým sa zahrať a zabaviť. Je to predsa ZáBaVKa! Pre deti, pre Vás, pre všetkých! Dĺžka predstavenia: cca 50 min.
Veľkosť hracej plochy: cca 4 x 3m
Predstavenie je určené pre: predškolský vek a prvý stupeň ZŠ

FOTOGALÉRIA NA FB

VIDEO TRAILER O SNOCH